Serce
gabinet kontroli stymulatorów serca
kontrolastymulatora.pl

Gabinet

Szanowni Państwo! Serdecznie witam na stronie internetowej mojego gabinetu. Nazywam się Aleksander Kusiak. Na co dzień pracuję w I Oddziale Klinicznym Kardiologii i Elektrokardiologii Interwencyjnej oraz Nadciśnienia Tętniczego Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Jest to jeden z wiodących ośrodków w Polsce zajmujących się diagnostyką i leczeniem chorób układu krążenia.

Szczególnie interesują mnie zagadnienia z zakresu elektrokardiologii czyli nieprawidłowości związane z powstawaniem i przewodzeniem impulsów elektrycznych w sercu. Ta fascynująca dziedzina kardiologii rozwija się obecnie szczególnie szybko i oferuje chorym coraz bardziej nowoczesne i skuteczne metody leczenia. Zaliczamy do nich stymulację czyli pobudzanie serca za pomocą różnych typów stymulatorów – klasycznych rozruszników serca, kardiowerterów-defibrylatorów, stymulatorów resynchronizujących.

Elektrokardiologia to również metody usuwania arytmii za pomocą zabiegu ablacji, czyli kontrolowanych, bardzo precyzyjnych aplikacji energii w sercu, tak aby wyleczyć dokuczliwe lub zagrażające życiu zaburzenia rytmu serca.

Stymulacja serca była tematem mojej pracy doktorskiej, którą obroniłem w 2011 roku. Swoją wiedzę aktualizuję i poszerzam regularnie uczestnicząc w kongresach naukowych w kraju i za granicą. Jestem autorem i współautorem wielu publikacji naukowych z dziedziny kardiologii, które ukazały się w renomowanych pismach i podręcznikach medycznych.

Stymulatory serca to moja pasja – od kwalifikacji odpowiednich chorych, którzy skorzystają z takiego leczenia, przez wykonywanie zabiegów wszczepienia rozruszników serca, aż po regularne kontrole pacjentów posiadających te skomplikowane urządzenia.

Gabinety DaszMed

al. Ignacego Daszyńskiego 12
31-534 Kraków

Rejestracja: +48 512 504 512

Copyright © 2024 Gabinet kontroli stymulatorów serca
Strony internetowe: impulsivo.pl